Přeskočit na hlavní obsah

8 VRSTEV

1. vrstva
Ultra tenký a hedvábně jemný bavlněný povrch pro rychlou absorbci 

2. vrstva
3D ochrana proti postranním výtokům (zvýšené přídavné lemy po stranách) 

3. vrstva
Unikátní patentovaný aktivní Far-IR anionový bio-chip – přírodní a bezpečný. Tato vrstva generuje při kontaktu s vlhkostí a teplem až 6000 aniontů/cm3. Anionová technologie podporuje odolnost organismu, pomáhá ničit bakterie a eliminovat zápach. Tím pomáhá odstraňovat typické menstruační obtíže a související nepohodu. 

4. vrstva
Sterilizovaná prachotěsná papírová prodyšná vrstva 

5. vrstva
Vysoce absorpční japonská makromolekulární bio-polymerová vrstva z kukuřičného škrobu. Precizně blokuje průchod krve nebo jiné tekutiny tím, že mění vstřebané úniky na gel, zároveň brání prosakování a protékání a povrch zůstává suchý. Absorpční schopnost vložek Gentle Day několikanásobně překračuje schopnosti jiných výrobků a svými vlastnostmi umožňuje mnohem větší výkonnost během cvičení nebo jiných aktivit 

6. vrstva
Sterilizovaná bezprašná papírová prodyšná vrstva 

7. vrstva
Spodní prodyšná a zároveň tekutinu blokující vrstva s termoregulačními schopnostmi. Umožňuje zachovávat příjemné a přirozené klima. 

8. vrstva
Speciální krycí lepivá vrstva s nealergickým ekologickým lepidlem, používaným v potravinářství.

Vyrobené pro zdraví

 • Zdravotní certifikace Made for Health v souladu s nařízením REACH, mirobiologickou kontrolou a testem biokompatibility
 • Chemicky a zdravotně nezávadné
 • Při výrobě není používán chlor
 • PH je k pokožce neutrální
 • Nedráždí pokožku a nevyvolávají žádné alergické reakce.
 • Uvnitř umístěný anion působením vlhka, tepla a tření vytváří infračervené vlny. Vyzařování infračerveného tepla představuje populární metodu tepelné terapie.

Ekologický produkt

 • Vložky Gentle Day mají označení Oeko-Tex 100 (No 2011LK0006), splňují nejvyšší požadavky na zdraví člověka a životní prostředí. Testy provedl institut AITEX ve Španělsku.

Šetrné k životnímu prostředí

 • Podle normy ISO 14001:2004 výroba a přeprava efektivnějši využívá přírodní zdroje, hospodaří s odpadem a minimalizuje činnost negativních vlivů na životní prostředí

Dermatologicky testované

Výsledky studie na základě dermatologického testu (červen 2012, testovalo 30 žen)
 • 100% žen potvrdilo, že se u nich nevyskytlo žádné z následujících podráždění pokožky: vyrážky, zarudnutí, odírání, pálení nebo svědění
 • 100% žen necítilo žádný nepříjemný pach
 • 70% žen si všimlo, že se vytratil obvyklý pach
 • 98% žen použilo méně vložek Gentle Day, jak potřebovali dříve v případě jiných typů vložek
 • 100% žen hodnotilo vložky jako pohodlné až velmi pohodlné 

Vhodné pro citlivou pokožku

Testy Oeko-Tex potvrdily, že anionové vložky GENTLE DAY neobsahují formaldehyd, ftaláty, pesticidy, fungicidy, dezinfekční prostředky, chlor, organické sloučeniny cínu, těžké kovy (olovo a rtuť) a pod. Tyto chemikálie mohou způsobovat alergie a poškodit reprodukční systém. Postupné hromadění těžkých kovů a jejich následná zvýšená koncentrace může navíc vyvolat mutace, vrozené vady a rakovinu.

Vyvážené pH

Úroveň běžného pH lidské pokožky je 4,5 až 6,0. To znamená, že lidská pokožka je mírně kyselá, díky čemu dokáže odrážet útoky různých bakterií a plísní. Změnu hodnoty pH mohou způsobit například hormonální změny nebo stres, ale nejčastější příčinou jsou externí faktory a používání hygienických produktů s nevyváženou hodnotou pH a agresivními chemikáliemi. Když se poruší pH, pokožka se stává zásaditou. Následně se může objevit podráždění, svědění, bolest, pach, neobvyklý výtok nebo infekce. Všechny produkty Gentle Day mají vyváženou hodnotu pH a nezpůsobují podráždění pokožky.